Головна > Історія > Варто знати, що було до того. Що прибрали комуняки з Маріїнського парка, та про що мовчать. 

Варто знати, що було до того. Що прибрали комуняки з Маріїнського парка, та про що мовчать. 

Коли знову постане питання -“а, чи варто знищувати історію” та прибрати могилу Ватутіна з Маріїнського парка, то варто знати, що було до того. Що прибрали комуняки з Маріїнського парка, та про що мовчать.
*** Пам’ятки – Київ, якого немає – Церква Олександра Невського ***
Офіційна назва: Церква Олександра Невського, Олександро-Невський храм в Києві
Адреса:
Дата побудови: 1889
Основна інформація:
Церква Олександра Невського – церква, що знаходилася з 1889-го року по 1930-і роки в центрі Києва, в сучасному Печерському районі . Храм був розташований в Маріїнському парку на місці нинішнього пам’ятника генералу Ватутіну.

Історія:
Історія церкви Олександра Невського в Києві. Ідея створення храму в районі сучасного Маріїнського парку була ініційована жителями вже тоді аристократичного району Липок – їм не вистачало власної церкви, розташованої біля їхніх маєтків. Вперше, питання про будову церкви на Липках був серйозно розглянуто в 1881-му році, але причиною «заморозки проекту» стала відсутність коштів. Тільки в 1887-му році була організована ініціативна група, що складається з київських багатіїв, які, крім того, стали і спонсорами будівництва храму.
Перший камінь в будівництві храму був закладений в 1888-му році 16 липня в день святкування 900-ти річчя хрещення Русі князем Володимиром. Трохи більше ніж через рік споруда церкви була завершена, частина дзвонів була привезена з Москви, для храму був зроблений прекрасний дубовий і місцевий іконостас, авторами якого були майстри з Києва і Санкт-Петербурга.
Однією з перших служб у новозбудованому храмі була панахида по одному з головних спонсорів побудови церкви, панахида за померлим Федору Трепову. Церква стала головним і єдиним храмом в районі Липок, а її прихожанами була аристократія Києва.
За часів Першої світової війни і в роки громадянської війни на території колишньої Російської імперії в 1918-му році безпосередньо перед храмом Олександра Невського в Маріїнському парку була організовані масові поховання. У 1934-му році церква була знищена комуністами, а ніж збереглося мало інформації.
У 1944-му році на місці перебувала тут церкви Олександра Невського був похований генерал Н.Ф. Ватутін, тут же і по сей день знаходиться його пам’ятник.
Цікаві факти:
Церква Олександра Невського в Києві було споруджено за ініціативою і на кошти київських «багатіїв»
Це був єдиний храм на території Липок.

Джерело

Якщо нижче на кнопці Ви бачите пальця догори - натисніть цю кнопку та отримуйте ще більше цікавих новин у Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.


Слідкуйте за нами в Facebook:І не забудьте підтвердити свій намір.